اطلاعیه و اخبار

سکته مغزی و کرونا

سکته مغزی و کرونا

تقریبا تمام سکته های مغزی قابل پیشگیری است./افزایش عوارض ناشی از سکته مغزی در ایام کرونا

 

سکته مغزی و کرونا

رئیس انجمن سکته مغزی ایران با بیان این‌که از هر چهار نفر یک نفر دچار سکته مغزی می‌شود، نسبت به افزایش موارد عوارض ناشی از سکته مغزی در دوران کرونا هشدار داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا، دکتر مسعود مهرپور متخصص مغز و اعصاب و رئیس انجمن سکته مغزی ایران همزمان با 29 اکتبر روز جهانی سکته مغزی اظهار داشت: سکته مغزی می‌تواند هر فردی را در هر زمان و هر مکانی گرفتار کند، امروزه طبق آمار ارائه شده، متأسفانه از هر چهار نفر یک نفر دچار سکته مغزی می‌شود.

وی افزود: باید به این نکته مهم و حائز اهمیت توجه شود، که در صورت انجام مراقبت‌های لازم در افراد، تقریبا تمام سکته‌های مغزی قابل پیشگیری و کنترل است.

مهرپور با اشاره به شیوع کرونا در جامعه، گفت: این روزها پاندمی کرونا در حال قربانی گرفتن است و باعث مختل شدن در خدمت رسانی به دیگر بیماران نیز شده است. شرایط کرونا و اقبال کم بیماران نیازمند درمان سکته مغزی به بستری شدن و همچنین احساس ترس از ابتلا به کووید 19 در بیماران، باعث افزایش مرگ و میر و عوارض سکته مغزی در جامعه شده است.

رئیس انجمن سکته مغزی ایران ادامه داد: با این شرایط باید صدای سکته مغزی در جامعه را بلندتر بشنویم و با جدی گرفتن این موضوع در خدمت رسانی به بیماران سکته مغزی شرایط بهتری فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *